Dedikuoti serveriai, hostingas ir internetas

Tinklas

Kiekvienais metais vis daugiau ir daugiau žmonių naudojasi internetu. Pastaruoju metu kompiuteriai be interneto namuose stebina, tampa menkaverčiais. Taip yra todėl, kad informacijos ieškoti tampa įprasta nebe savo archyvuose ar knygose, o internete, taip pat, vis daugiau darbų bei kasdienių operacijų perkeliama į interneto erdves, netgi daugiau bendraujama nebe telefono, o internetu. Kad visa tai veiktų reikalingas ne tik internetas, bet ir specialiai sukonfigūruoti kompiuteriai, kurie vadinami serveriais (plačiau galite susipažinti čia http://www.clustspace.com/lt/dedikuoti-serveriai/), o iš to seka ir tokie terminai kaip hostingas, dedikuoti serveriai, domenai ir panašūs.

Būtent dedikuoti serveriai ar hostingas suteikia galimybę Jums matyti įprastas svetaines internete, naudotis jose pateikta informacija ar integruotomis sistemomis, programomis bei žaidimais. Bendrai paėmus tai vadinama talpinimo paslaugomis, kuomet Jūsų failai yra talpinami nutolusiame serveryje. Jums tai yra naudinga, kadangi nereikia rūpintis 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę veikiančiu serveriniu kompiuteriu, nereikia bet kuriuo paros metu šalinti kilusių gedimų ar kitaip juo rūpintis. Už Jus tuo pasirūpins profesionalai, o bendra išleidžiama suma hostingui, dedikuotam serveriui ar bet kuriai kitai talpinimo paslaugai dažnai yra gerokai mažesnė nei įsigyjant savo asmeninį serverį ir jį laikant namuose, biure ar bet kurioje kitoje patalpoje.

Dedikuoti serveriai leidžia Jums iš bet kurios pasaulio vietos pasiekti net ir sudėtingas sistemas, kurių pagalba galite valdyti išmaniuosius namus, stebėti ir planuoti savo darbus bei darbuotojus, o mokslininkai gali patogiai atlikti sudėtingus skaičiavimus net ir iš mobilaus įrenginio.

Hostingas suteikia šiek tiek mažiau galimybių. Net ir galingiausius hostingo planus pasirinkusiems žmonėms rekomenduojama talpinti tik interneto svetaines, o ne daug resursų reikalaujančias sistemas. Taip yra todėl, kad hostingas paremtas dalinimosi principu, kuomet vienu serveriu dalinasi keli ar net keli šimtai naudotojų, o serverio resursai yra riboti. Jei vienas naudotojas aprauna serverio procesus stipriau, kitiems tenka mažiau resursų, tas pats galioja ir su pralaidumu bei kai kuriais kitais resursais. Taigi, hostingas nerekomenduojamas tiems, kuriems reikia ne tik didelių resursų sąnaudų, bet taip pat ir itin didelio stabilumo, greičio.

Dedikuoti serveriai turi būti pasirenkami itin kruopščiai. Daug dėmesio reikėtų skirti išsiaiškinimui, kokių resursų Jūsų interneto portalas ar sistema reikalauja, taip galėsite sutaupyti ir pasirinkti optimaliausią planą, kuris pilnai patenkins visus Jūsų lūkesčius bei stipriai neplonins piniginės. Tokio plano pasirinkimas leidžia sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko, kuris būtų skiriamas naujo plano paieškoms ar migravimui į kitą dedikuotą serverį. Kad ir kaip viskas bebūtų supaprastinta, tai vistiek užtrunka ir gali sukelti nepatogumų tiek Jums, tiek Jūsų sistemos naudotojams, administratoriui ar svetainės lankytojams.

Dažniausiai dedikuoti serveriai siūlomi pagal tam tikrą standartą, pateikiant populiariausius klientų pasirinkimus, tačiau vis dažniau galima pastebėti, jog siūloma savo serverį išsirinkti pačiam, tai yra, išsirinkti ne pagal iš anksto nustatytus planus, bet pačiam pasirinkti reikiamą procesoriaus dažnį, branduolių kiekį, operatyviosios atminties ar disko vietos dydį, netgi nustatyti interneto linijos pralaidumą. Vertėtų iš anksto žinoti, kokios operacinės sistemos pageidaujate, kadangi dedikuoti serveriai siūlomi su įvairiomis, dažniausiai Linux atviro kodo operacinėmis sistemomis. Microsoft Windows operacinė sistema dedikuotame serveriai dažnu atveju yra papildoma paslauga. Taip pat žinota, kad operacinė sistema, kurią naudoja serveriai ir kurią naudoja asmeniniai kompiuteriai šiek tiek skiriasi, tiek savo galimybėmis, tiek ir grafine sąsaja.