GPS sistema jau pažįstama daugeliui lietuvių

GPS, arba kitaip – Global Positioning System, yra navigacija, valdoma per palydovą. Tokio tipo navigacija populiari visame pasaulyje, jos naudą jau spėjo įvertinti ir daugelis lietuvių. Pirmasis GPS variantas buvo pritaikytas Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės reikmėms – ir šiandien sistema yra JAV Saugumo ministerijos nuosavybė, tačiau ja šiandien gali naudotis kiekvienas norintysis, gyvenantis bet kurioje pasaulio dalyje, bet kurioje šalyje. Viskas, ko reikia, norint naudoti sistema – turėti specialią signalus į palydovą siunčiančią ir priimančią atgalinę informaciją įrangą. Palydovai išsidėstę keliose orbitose, o palydovų skaičius nuolatos auga.

Galime pateikti kelis esminius GPS sistemos privalumus:

GPS veikia ganėtinai paprastai: matuojamas laikas nuo užklausos pateikimo iki jos gavimo. Naudojant tam tikras skaičiavimo formules, galima sužinoti, kokiu atstumu nuo Žemės šiuo metu yra nutolę GPS palydovai.

Navigacijos įranga tampa vis kompaktiškesnė, ji puikiai susiejama su didžiąja dalimi naujųjų technologijų – kompiuteriais, išmaniaisiais ir kt. Mažėja GPS įrenginių kainos, o su tuo didėja pasirinkimas ir gamintojų skaičius. Taigi nusprendus įsigyti profesionalią įrangą, reikėtų apgalvoti, kiek dažnai ir kokiu tikslu ši įranga bus naudojama. Skiriasi ne tik įrangos kainos, bet ir funkcionalumas. Yra ir specializuotų navigacinių sistemų – automobiliams, motociklams, vandens GPS, perkeliama GPS. Automobilinė navigacija yra pati populiariausia. Automobilinė navigacija patraukli tuo, kad pažymėjus, iš kur pradedama kelionė ir kur norima nuvykti, parodomas trumpiausias kelias, be to, vairuotojas bus įspėjamas dėl greičio apribojimų ir viršijamo greičio. Taigi sistema nepakeičiama daug ir dažnai keliaujantiems.