Polietileno ar popieriaus maišeliai - ką pasirinkti?

Plastikinių maišelių gamyba, kaip jie gaminami ir kada buvo pagamintos pirmosios pakuotės Apie tai net nesusimąstome, nors kasdien įvairios paskirties plastikinį maišelį naudojame tikriausiai net ir keliasdešimt kartų. Nedaug kas gilinasi iš kokių medžiagų gaminami maišeliai, reikia paminėti, kad tai naftos kilmės elementai kurie gamybos proceso metu apdorojami taip kad būtų išgauta norima forma, spalva, storis ir kiti individualūs reikalavimai atsižvelgiant į užsakovo poreikius. Ne visiems užsakovams tinka standartiniai plastikiniai polietileno ar popieriaus maišeliai.

Skirtinga prekių kilmė nulemia ir tai kokia pakuotė jai reikalinga. Tam tikrai atvejais, pavyzdžiui maisto produktams pakuoti tinka tik tam tikros rūšies maišeliai kurių sudėtyje nėra toksiškų medžiagų kurios gali patekti į maistą ir pakenkti žmonių sveikatai. Prieš gaminant pagalbines pakavimo medžiagas, atrenkamos ne tik pačios žaliavos iš kurių jie gaminami bet ne mažesnis dėmesys kreipiamas į dizainą. Čia savo darbą atlieka produkto vadybininkai, dizaineriai, iliustratoriai, prekinių ženklų specialistai.

Pakuotė privalo būti ir tvirta ir atrodyti patraukliai. Tam pasitelkiama šilkografija, ofsetas ir kitos modernios technologijos tam kad įvaizdis būtų geresnis, pakuojamam produktui būtų suteikta daugiau pridėtinės vertės pirkėjų požiūriu. Smulkiajam verslui pagrindinis klausimas ar pakuočių gamintojas parduoda plastikinius maišelius nedideliais kiekiais. Esant nedidelei apyvartai, įšaldyti lėšas ir sandėliuoti didelius kiekius pakavimo taros nėra efektyvu. Didiesiems užsakovams svarbiausia kokie yra gamybos terminai, jie turi būti labai trumpi. Nuo užsakymo pateikimo iki įvykdymo ne ilgiau kaip savaitė. Tam tikslui pasirašomos įsipareigojimo sutartys, tam kad pirkėjas galėtų optimaliai planuoti savo veiklą. Pats plastikinių maišelių gamybos procesas yra gana nesudėtingas. Jo esmė karštos polietileno masės tolygus paskleidimas ir atšaldymas taip kad susidarytų norimo storio polietileninė plėvelė. Svarbiausia kokybiškos plastiko granulės kurios ištirpdomos iki reikiamos temperatūros sumaišomos su reikiamais priedai kad vėliau galutinis produktas būtų atitinkamo tamprumo, atsparumo maišeliai.

Kai kuriais atvejais svarbu netgi ir tai kokį garsą ji skleidžia naudojimo metu, ar yra tinkamos spalvos ir skaidrumo. Dažniausiai naudojami baltos, rudos arba skaidrūs pakavimo maišeliai maisto gaminiams ir chemijos prekėms. Bet kokios tipo tara ir pakavimo gaminiai yra ženklinami specialiais kodais kuriuos reikia žinoti ir pagal juos rinktis gaminius jei norite naudoti vienam ar kitam tikslus. Mokslininkų tyrimais buvo įrodyta, kad kai kurios plastiko pakuotės sukelia vėžį todėl gamintojams iškelti griežti reikalavimai dėl saugumo.

Plastikinių pakuočių gamyba yra labai sena verslo šaka kurios tolesnį vystymąsi nulemia technologinė pažanga, nauji mokslininkų išradimai testuojant naujas medžiagas ir pritaikant jų savybes kasdieninio naudojimo daiktuose. Tuo siekiama ne tik atpiginti gaminius, bet ir tausoti aplinką, sukurti patikimas prekes kurios atitiktų skirtingus rinkos poreikius. Lietuvoje plastikinių ir popierinių maišelių rinka nėra didelė lyginant su kaimynine Lenkija. Dėl to didžioji dalis stambių įmonių importuoja pakavimo priemones iš užsienio o smulkios įmonės turi pasitenkinti ta pasiūla kuri yra vietinėje rinkoje. Pakavimo reikmenų gamyba labai tampriai susijusi su perdirbimu. Kiekvieno didesnio pakuočių gamintojo misija turėtų būti visuomenės skatinimas rinkti antrines žaliavas, rūšiuoti ir perdirbti kiek įmanoma daugiau senų panaudotų pakuočių. Plastikinių maišelių vartojimą siekiama mažinti ir kitais būdais. Vienas iš jų tai maišelių apmokestinimas. Net ir nedidelė kaina kurią reikia sumokėti parduotuvėje už maišelį priverčia pirkėjus nenaudoti jų tiek daug. Efektas išties nemažas, sumažėja net keliais kartais. Ši praktika taikoma daugumoje Europos valstybių, taip pat ir Jungtinėse Valstijose.