Pirmosios NMA išmokos jau pasiekė ūkininkus

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) spalio 16 d. pradeda mokėti avansinę dalį išmokos už 2017 m. deklaruotus plotus.

NMA, laiku atlikusi visas patikras bei kitus parengiamuosius darbus, sėkmingai pasiruošė 2017 m. avansinių išmokų mokėjimui. Šiandien jau išmokėti pirmieji 25,4 mln. Eur beveik 20 tūkst. paramos gavėjų. Planuojama, kad iš viso bus išmokėta apie 200 mln. Eur avansų už 2017 m. deklaruotus plotus. Didžioji dalis šių išmokų pasieks iki kitos savaitės vidurio.

NMA pasirengimo laikotarpis avansinių išmokų mokėjimui šiais metais buvo itin intensyvus:  vadovaujantis Europos Komisijos sprendimu, prieš mokant paramą reikėjo užbaigti patikras dėl ūkininkų įsipareigojimų vykdymo; be to, patikroms atlikti turėjo būti atrinkta ne mažiau kaip 5 proc. ūkių pagal kiekvieną tiesioginių išmokų paramos schemą.

Avansinė išmokų už 2017 m. deklaruotus plotus dalis sudaro iki 70 proc. tiesioginių išmokų. Avansas mokamas pagal šias tiesioginių išmokų  paramos  schemas: vienkartinės išmokos už plotus, išmokos už pirmuosius hektarus, žalinimo išmokos ir išmokos jauniesiems ūkininkams. Taip pat avansu mokama susietoji parama už baltyminius augalus, už plotus, kuriuose auginami cukriniai runkeliai, už sertifikuota sėkla apsėtus javų plotus, už karves.

Pareiškėjai sužinoti apie jiems planuojamą avansinių išmokų mokėjimo laikotarpį bei jau išmokėtą sumą pagal atskiras paramos schemas gali NMA informaciniame portale aktyvavę 2017 m. pateiktos Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraiškos nuorodą.

Kas yra GPS?

GPS – tai globalios padėties nustatymo sistema, kuri gali padėti nustatyti Jūsų buvimo vietą ir atvaizduoti ją žemėlapyje. Padėtis nustatoma dėka 24 aplink žemę skriejančių palydovų dėka, kurie juda 6 orbitinėmis trajektorijomis. Žemėje (arba ore, jei tai lėktuvo navigacija) esantis GPS imtuvas priima signalus iš GPS palydovų ir taip nustatomos jo koordinatės, o tuomet tereikia viską atvaizduoti prietaise ar žemėlapyje.

Buitiniam naudojimui, transporto, turizmo industrijoje puikiai pakanka korektiškai veikiančių, vidutinio tikslumo GPS imtuvų ir žemėlapių. Šiai dienai pasaulyje sukurta daugybė skirtingų žemėlapių, kurie veikia su GPS imtuvais, tad išsirinkti iš tiesų yra iš ko tiek turint specifinių poreikių, tiek ir naudojant GPS vien tik tam, kad sužinoti kelią iš taško A į tašką B. Tuo tarpu profesionalai naudoja ypač tikslius, brangius GPS imtuvus, kurie skirti kartografijai, geodezijai, karo tikslams ar naudojami aviacijoje.

Imant paskolą automobilio įsigijimui

Paskolos, kreditai, lizingas – visa tai daugeliui žmonių jau seniai įgrisę, tačiau be jų dažnam žmogui yra labai sunku pilnavertiškai gyventi, ypač kai aplink tiek daug įvairių pagundų: naujesnė, modernesnė buitinė technika, kas keletą mėnesių pasirodantys nauji išmanieji telefonai ir kitos naujienos, su kuriomis bandome spėti, o tai, kaip žinoma, kainuoja.

Imti paskolos mobilaus telefono ar kompiuterio įsigijimui, jei tai nėra būtinoji darbo priemonė, gal ir nereikėtų, verčiau pasinaudoti pardavėjų lizingų pasiūlymais. Vis tik paskolos irgi gali pasitarnauti, pavyzdžiui, nusprendus pilnai atnaujinti savo virtuvėje esančią buitinę techniką: pakeisti seną, daug elektros naudojantį šaldytuvą, atsisakyti senos didelės dujinės viryklės ir pasirinkti modernesnę, saugesnę. Imti kiekvienai prekę lizingą ir mokėti sutarties sudarymo mokestį būtų neparanku (to niekaip neišvengsite jei pirksite iš kelių skirtingų pardavėjų) finansiškai. Tuo tarpu imti vartojimo paskolą, gauti pinigus į savo sąskaitą ir juos išleisti kaip Jums parankiau, perkant ten, kur pigiausia, o ne ten, kur siūlo lizingo paslaugas yra daug naudingiau Jums. Žinoma, tai gali pareikalauti šiek tiek laiko, kadangi reikia sulyginti kainas, tačiau taip atnaujinant buitinę techniką galima sutaupyti net ir tūkstantį ar daugiau, priklausomai nuo to, kokios vertės techniką perkate.

Automobilis – dar vienas dalykas, be kurio sunkiai išsiverčia šeima. Viešojo transporto reformos, bandymai bet kokiais būdais žmones iš nuosavų automobilių persodinti į viešąjį transportą dar labiau viską pasunkina ir gatvėse vis didėja spūstys. Savaime suprantama, kad daug maloniau jausitės vairuodami naujesnį automobilį, ypač jei ilgai teks laukti spūstyje. Be viso to, naujesnis miesto automobilis bus daug ekonomiškesnis už seną, tad per mėnesį, jei vežinėjate kasdien, sutaupysite ne mažą sumą. Jums yra pasirinkimas – išleisti daug kurui ir remontui kasdien važinėjant senu automobiliu ar tą skirtumą bei dar šiek tiek skirti paskolos įmokoms ir mėgautis nauju ar poros metų senumo automobiliu, kuris būtų ne tik komfortiškesnis bei ekonomiškesnis, bet ir saugesnis leidžiantis į tolimesnes keliones, kur kyla didesnis pavojus. Antrasis variantas tikrai turėtų būti priimtinesnis, bent jau taip mano nemaža dalis žmonių, todėl paskolos automobilio įsigijimui yra gana populiarios.

Tiek imant paskolą automobilio įsigijimui, tiek nusprendus atnaujinti buitinę techniką labai svarbu įsitikinti, kad pirkiniai tikrai Jums yra reikalingi, jų įsigijimas pagelbės Jums kasdieniuose darbuose, leis sutaupyti laiko ar pinigų. Priešingu atveju, įsigyti tokius daiktus su paskolą gali būti nenaudinga, nes teks įsipareigoti nuo kelių mėnesių iki kelerių metų. Be viso to, vertėtų atkreipti dėmesį ir į būtinas išlaidas įsigijus minėtus daiktus (draudimas, eksploatacija ir kt.) Visai tai prisidės prie paskolos įmokų ir privers dar labiau pataupyti.

Visos paskolos turi tiek teigiamą, tiek neigiamą puses, todėl labai svarbu šias puses pastebėti ir įvertinti iš savo perspektyvos, o ne tik žiūrėti į visuomenėje vyraujančią nuomonę ar tai, ką kažkur kažkada teko išgirsti. Žinoma, savo nuomonę sudaryti nėra labai lengva, reikia turėti ir tam tikrų žinių, gebėti suprasti paskolų sutartis, kurios ne tik gana ilgos, bet ir ganėtinai painios. Skirkite tam šiek tiek laiko, pasisodinkite šalia draugą ar šeimos narį ir bandykite gilintis į sutartį bei jos sąlygas kartu – taip pasieksite rezultatų kur kas greičiau, lengviau išspręsite kilusius klausimus, rasite atsakymus neaiškioms vietoms.

Privalumui perkant drabužius internetu

Besirenkant sau tinkamus drabužius dažnai kyla klausimas, kaip rasti geriausią variantą nesugaištant marių laiko. Vienos moterys sako, kad eidamos į parduotuvę jau bent maždaug žino, ko nori, kitos nusistato tam tikrą spalvą ar jų gamą, trečios renkasi tik tose parduotuvėse, kurias jau yra pamėgę iš anksto, o modernios žino, kad moteriški drabužiai internetu leidžia sutaupyti daugiausiai laiko ir rasti geriausią sprendimą.

Apsipirkti internetu nėra labai sudėtinga, nes tai jau tapo įprasta kone kiekvienam žmogui, kuris naudojasi elektronine bankininkyste, mėgsta patogumą. Žinoma, pirkti rūbus daug kam atrodo kiek keista, mat negalima jų pasimatuoti, pačiupinėti. Tai yra laikoma vienu didžiausiu elektroninės prekybos rūbais trūkumu, tačiau žinant savo dydį, šiek tiek daugiau nutuokiant apie pačias medžiagas tai tampa ne trūkumu, o tik dar viena alternatyva apsipirkimui, galimybe rinktis iš didesnio prekybininkų sąrašo, kuris šiai dienai labai platus.

Dar vienas trūkumas, kurį įžvelgia skeptikai – ilgokas pristatymo terminas. Iš tiesų, internetu įsigytos prekės, nesvarbu, ar tai būti drabužiai moterims, vyrams, ar elektronika, buitinė technika, pristatymas trunka nuo vienos iki kelių dienų (perkant prekes, kurios yra Lietuvos ar artimų šalių sandėliuose). Tai nėra labai patogu, verčia šiek tiek paplanuoti apsipirkimą iš anksto. Kai kurios elektroninės parduotuvės kartais siūlo galimybę tą pačią dieną atsiimti užsakymą, jei tik prekės yra sandėlyje ar prekybos ekspozicijoje. Vėl gi, toks apsipirkimas yra tik dalinai patogus, kadangi tam tikru, parduotuvės darbo laiku tenka kažkur vykti, o perkant internetu labai vertinama tai, kad prekės yra pristatomos Jums patogiu adresu (į namus, biurą ar pan.). Toms kurios nori spėti įsigyti puikų rūbą už itin patrauklią kainą, gali padėti vartojimo kreditai arba kitaip dar žinomi sesxi pavadinimu.

Kalbant apie privalumus perkant internetu, vertėtų išskirti ne tik pristatymą į namus, bet taip pat ir tai, kad internete gerokai greičiau ir paprasčiau apsiperkama. Nereikia niekur eiti, užtenka įsijungti kompiuterį ar pasinaudoti kitu prie interneto prijungtu prietaisu, užeiti į elektroninė drabužių parduotuvę ir rinktis, palyginti, įvertinti ten siūlomas aprangos ir stiliaus detales. Be viso to, galite lengviau įvertinti ar parduodamas rūbas tiks, derės prie kitų Jūsų turimų rūbų. Tiesiog radę tinkamą rūbą, išsitraukite iš spintos tą, su kuriuo norite jį kartu dėvėti ir akimis matysite, ar jie gali derėti. Įprastoje parduotuvėje tokios galimybės neatsiras.

Renkantis drabužius internete ar įprastoje parduotuvėje neretai norima išgirsti artimų žmonių, draugų nuomonę. Jei įprasta apsipirkti fizinėje drabužių parduotuvėje, reikia kartu vestis šiuos žmones, gaišinti jų laiką, kuris šiais laikais tampa ypač brangiu ir tausojamu, tuo tarpu renkantis internetu – daug paprasčiau, tereikia persiųsti konkrečių drabužių nuorodas, paprašyti jose esančius drabužius palyginti ir įvertinti, kuris jų Jums galėtų būti tinkamesnis, labiau atitiktų Jūsų stilių ir puoštų Jus.

Dedikuoti serveriai, hostingas ir internetas

Tinklas

Kiekvienais metais vis daugiau ir daugiau žmonių naudojasi internetu. Pastaruoju metu kompiuteriai be interneto namuose stebina, tampa menkaverčiais. Taip yra todėl, kad informacijos ieškoti tampa įprasta nebe savo archyvuose ar knygose, o internete, taip pat, vis daugiau darbų bei kasdienių operacijų perkeliama į interneto erdves, netgi daugiau bendraujama nebe telefono, o internetu. Kad visa tai veiktų reikalingas ne tik internetas, bet ir specialiai sukonfigūruoti kompiuteriai, kurie vadinami serveriais (plačiau galite susipažinti čia http://www.clustspace.com/lt/dedikuoti-serveriai/), o iš to seka ir tokie terminai kaip hostingas, dedikuoti serveriai, domenai ir panašūs.

Būtent dedikuoti serveriai ar hostingas suteikia galimybę Jums matyti įprastas svetaines internete, naudotis jose pateikta informacija ar integruotomis sistemomis, programomis bei žaidimais. Bendrai paėmus tai vadinama talpinimo paslaugomis, kuomet Jūsų failai yra talpinami nutolusiame serveryje. Jums tai yra naudinga, kadangi nereikia rūpintis 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę veikiančiu serveriniu kompiuteriu, nereikia bet kuriuo paros metu šalinti kilusių gedimų ar kitaip juo rūpintis. Už Jus tuo pasirūpins profesionalai, o bendra išleidžiama suma hostingui, dedikuotam serveriui ar bet kuriai kitai talpinimo paslaugai dažnai yra gerokai mažesnė nei įsigyjant savo asmeninį serverį ir jį laikant namuose, biure ar bet kurioje kitoje patalpoje.

Dedikuoti serveriai leidžia Jums iš bet kurios pasaulio vietos pasiekti net ir sudėtingas sistemas, kurių pagalba galite valdyti išmaniuosius namus, stebėti ir planuoti savo darbus bei darbuotojus, o mokslininkai gali patogiai atlikti sudėtingus skaičiavimus net ir iš mobilaus įrenginio.

Hostingas suteikia šiek tiek mažiau galimybių. Net ir galingiausius hostingo planus pasirinkusiems žmonėms rekomenduojama talpinti tik interneto svetaines, o ne daug resursų reikalaujančias sistemas. Taip yra todėl, kad hostingas paremtas dalinimosi principu, kuomet vienu serveriu dalinasi keli ar net keli šimtai naudotojų, o serverio resursai yra riboti. Jei vienas naudotojas aprauna serverio procesus stipriau, kitiems tenka mažiau resursų, tas pats galioja ir su pralaidumu bei kai kuriais kitais resursais. Taigi, hostingas nerekomenduojamas tiems, kuriems reikia ne tik didelių resursų sąnaudų, bet taip pat ir itin didelio stabilumo, greičio.

Dedikuoti serveriai turi būti pasirenkami itin kruopščiai. Daug dėmesio reikėtų skirti išsiaiškinimui, kokių resursų Jūsų interneto portalas ar sistema reikalauja, taip galėsite sutaupyti ir pasirinkti optimaliausią planą, kuris pilnai patenkins visus Jūsų lūkesčius bei stipriai neplonins piniginės. Tokio plano pasirinkimas leidžia sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko, kuris būtų skiriamas naujo plano paieškoms ar migravimui į kitą dedikuotą serverį. Kad ir kaip viskas bebūtų supaprastinta, tai vistiek užtrunka ir gali sukelti nepatogumų tiek Jums, tiek Jūsų sistemos naudotojams, administratoriui ar svetainės lankytojams.

Dažniausiai dedikuoti serveriai siūlomi pagal tam tikrą standartą, pateikiant populiariausius klientų pasirinkimus, tačiau vis dažniau galima pastebėti, jog siūloma savo serverį išsirinkti pačiam, tai yra, išsirinkti ne pagal iš anksto nustatytus planus, bet pačiam pasirinkti reikiamą procesoriaus dažnį, branduolių kiekį, operatyviosios atminties ar disko vietos dydį, netgi nustatyti interneto linijos pralaidumą. Vertėtų iš anksto žinoti, kokios operacinės sistemos pageidaujate, kadangi dedikuoti serveriai siūlomi su įvairiomis, dažniausiai Linux atviro kodo operacinėmis sistemomis. Microsoft Windows operacinė sistema dedikuotame serveriai dažnu atveju yra papildoma paslauga. Taip pat žinota, kad operacinė sistema, kurią naudoja serveriai ir kurią naudoja asmeniniai kompiuteriai šiek tiek skiriasi, tiek savo galimybėmis, tiek ir grafine sąsaja.