In aqua sanitas – vandenyje sveikata

In aqua sanitas – vandenyje sveikata, sakydavo romiečiai, sakome ir mes šiandien. Vanduo yra labiausiai paplitęs junginys Žemėje, kuris sudaro 71 % viso rutulio paviršiaus. Kiekvienas kasdien geria, prausiasi, verda maistą ir kažin, ar susimąsto, kas tas vanduo yra. Ką tik užsimezgusio kūdikėlio kūnas sudarytas iš 99 proc. vandens, jis gimsta jo turėdamas 90 proc., o suaugęs jo turi apie 70 proc., gilioje senatvėje kūne lieka vos 50 proc. vandens.

Žmogaus kūno ląstelės be vandens ilgai neišgyventų, todėl organizmui kasdien jo reikia apie 2,5 litro. Juk negėrus galima išgyventi vos savaitę. Nešamas kraujo ir kūno skysčių vanduo maitina kūno ląsteles jame ištirpusiomis medžiagomis.

Vanduo gali atstoti ir vaistus. Jis turi ypatingų savybių, gydančių kai kurias ligas tam tikromis sąlygomis. Ne vienas gydytojas tiki gydomosiomis vandens savybėmis, be to tai patvirtinta ir mokslininkų atlikti tyrimai.

Vandens gėrimas ir jo procedūros mūsų sveikatai gali daryti stebuklus. Juk dar senovės romėnai gėrė tiek mineralinį, tiek ir paprastą vandenį ir pastebėjo jo teikiamas gydomąsias savybes. Vanduo, karštas arba šaltas, su žolelių ir kitų veikliųjų medžiagų priemaišomis arba be jų yra vartojamas gydomiesiems dušams, vonioms, kompresams, apsiliejimams bei įvyniojimams. Jis padeda pavargusiems atgauti jėgas, ramina nervinguosius, silpniesiems suteikia stiprybės, apkūnieji suliesėja. Vanduo gydo turint kraujotakos problemų, sergant reumatu, infekcinėmis, ginekologinėmis ar urologinėmis ligomis, negaluojant skrandžiui, kepenims ir inkstams. Nieko nekainuojantis skystis jį geriant atlieka tris darbus: gydo, jei kūną kankina liga, šalina viską, ko kūnui nereikia išplaudamas kenksmingas medžiagas, grūdina.

Vandenį, kaip gydanti preparatą, kiekvienas gali pasiskirti pats, tik reikia mokėti tinkamai jį vartoti. Šiais laikais žmonės linkę vartoti tuos vaistus, kurių poveikį pajunta iš karto: nori, kad per minutę dingtų sloga, lyg nebuvęs praeitų skausmas, prapultų nuovargis, tuoj pat pasijustų energingas ir žvalus. Be abejo, yra tokių vaistų ir vaistinių preparatų, kurie veikia tikrai labai greitai, tačiau dažniausiai tai būna tik vienkartinis slopinimas arba laikinas stimuliavimas, o praėjus vaistų poveikiui simptomai vėl atsinaujina. Tikram išgijimui reikia nemažai laiko, o piktnaudžiavimas stipriais vaistais jį labai apsunkina ir neretai trukdo pasveikti. Tuo tarpu vanduo, neturėdamas jokių kenksmingų savybių gali padaryti tikrų stebuklų: juk po karštos vonios liaujasi traukęs mėšlungis, dingsta diegliai, atsipalaiduoja pertempti raumenys, šaltas vanduo gaivina, suteikia energijos, nuima karštį, šiltas kompresas ramina ir atpalaiduoja.

Reiškinį, jog skirtingos mintys, jausmai ir žodžiai daro poveikį vandeniui ir visai mūsų planetai, pastebi vis daugiau mokslininkų. Jį tirdami mokslininkai pamėgino skystį labai įvairiai paveikti: viename inde esančiam vandeniui leido pasiklausyti klasikinės muzikos, antrame – maldų, dar kitiems – dėkingumo, meilės žodžių. Paveikti tokių teigiamų garsų vandens kristalai susiformavo dailūs, gražūs, panašūs į nuostabias simetriškas snaiges. Vandens, kuris klausėsi piktų neapykantos žodžių ir sunkiosios muzikos, kristalai atrodė visai kitaip – tarsi iš vidaus būtų sprogę, nesusidarė visiškai jokia forma. Kuo švaresnis vanduo, tuo gražesnė ir tobulesnė jo kristalų struktūra. Prisiminus šio eksperimento išvadas galima pasirūpinti, kad vanduo, kurį geriate, būtų švarus, o tam neužteks modernių filtrų. Geriausiai vandenį valo dėkingumas ir meilė.

Peržiūros: 4315