Miegamojo baldai ir įrengimas: bendri patarimai

Miegamojo baldai

Ne veltui yra sakoma, jog miegamasis – bene svarbiausia namų vieta. Kodėl taip yra? Atsakymas labai paprastas – vidutiniškai gyvenantis žmogus beveik trečdalį savo gyvenimo praleidžia būtent šiame kambaryje. Būtent dėlto labai svarbu, kad miegamasis būtų jaukus, funkcionalus, puikiai atrodytų. Išskirtinį dėmesį šiai namų patalpai reikia skirti dar ir dėlto, jog ji yra skirta miegui, o kaip žinia, tik kokybiškas miegas gali užtikrinti puikią savijautą bei gerą nuotaiką.  Tam, kad įrengtas miegamasis būtų jaukus, funkcionalus, atrodytų gražiai ir jame būtų malonu leisti laiką, būtina išmanyti keletą pagrindinių dalykų apie miegamojo kambario baldus bei įrengimą. Kokie jie yra? Apie tai it pakalbėsime šiame straipsnyje.

Bene patys svarbiausi baldai, kurios būtina įsigyti norint tinkamai įsirengti miegamąjį yra lova, naktiniai bei kosmetinis staleliai, komoda, rūbų spinta. Tai bene pats populiariausias miegamojo baldų komplektas, kurį galima išvysti dažnuose namuose. Tačiau negalima pamiršti ir įvairių variacijų. Pagrindiniai miegamojo baldai (lova, naktiniai bei kosmetinis staleliai, komoda, rūbų spinta) idealiai tiks tuo atveju, jei jūsų miegamasis nėra didelis. Tačiau, jei turite didesnę erdvę, galite rinktis kitus variantus: štai, pavyzdžiui, galite apsiriboti tik tokiais miegamojo baldais kaip lova, naktiniai staleliai bei komoda, o už miegamojo sienų įsirengti rūbinę. Reikia pabrėžti, jog šis variantas yra funkcionalesnis bei atrodo kur kas dekoratyviau – turėsite dvi zonas: vieną skirtą poilsiui, kitą – persirengimams, rūbų, avalynės bei aksesuarų laikymui.

Kadangi miegamasis yra viena svarbiausių namų  patalpų, būtina negailėti pinigų miegamojo baldams. Beveik visais atveju aukšta miegamojo baldų kaina garantuoja puikią  jų kokybę ( tai reiškia, jog baldai bus pagaminti iš  aukštos kokybės, žmogaus sveikatai neigiamos įtakos neturinčių  žaliavų, bus tvirti bei tarnaus ilgai) ir dekoratyvūs. Reikia pasakyti, jog būtent šios dvi savybės – kokybė ir dekoratyvumas yra tai, ko reikia daugeliui pirkėjų, besiruošiančių pirkti miegamojo baldus.

Kalbant apie miegamojo baldus, negalima nepaminėti svarbių dalykų, susijusių su šios patalpos įrengimus. Jei jūsų miegamojo baldai yra tamsių, sodrių spalvų, atminkite, jog sienos, lubos bei grindys turėtų būti už  juos šviesesnės, ir atvirkščiai – jei pasirinkote itin šviesių, pastelinių spalvų baldus, nesibaiminkite tamsesnių spalvų lubų, sienų ar grindų. Vadovaudamiesi šia pagrindine taisykle, gausite tikrai puikų rezultatą.

Dauguma žmonių įrengdami savo miegamuosius kambarius jų neįsivaizduoja ne tik be pagrindinių miegamojo baldų (lovos, naktinių bei kosmetinių stalelių ir pan.), bet ir be televizoriaus. Tačiau ar tai iš tiesų geras pasirinkimas? Reikia pabrėžti, kad televizorius ir kokybiškas poilsis nėra tarpusavyje  suderinami dalykai. Pasielgsite kur kas išmintingiau, jei televizorių patalpinsite svetainėje. Tačiau, jei miegamasis be šiandieninių technologijų išradimų jums atrodo pakankamai nuobodus variantas, pastatykite šioje namų patalpoje muzikos grotuvą – ramios, atpalaiduojančios melodijos prieš miegą yra puikus ir naudingas pasirinkimas.

Na, o  pabaigai, belieka tik priminti, jog yra daug detalių, kurios padeda sukurti miegamojo dekoratyvumą bei jaukumą: natūralūs bei sintetiniai kilimai, užuolaidos, paveikslai, vazos, šviestuvai, įvairios statulėlės bei žvakidės – viskas skirtas  tam, kad jūsų miegamasis būtų jaukus bei gražus. Kadangi šių detalių, skirtų miegamojo jaukumui bei grožiui kurti, yra itin daug, svarbu nepasiklysti dideliame asortimente – jei norite, kad viskas nepriekaištingai derėtų,  interjero detales rinkitės tokių pat spalvų, kurios dominuoja miegamajame, tuo tarpu, jei norite išskirtinumo bei originalumo, dėmesį atkreipkite į tokių spalvų interjero detales, kurių nėra jūsų miegamajame.

Peržiūros: 5250