Turto draudimas: žmonės draudžiasi ir nuo ilgapirščių, ir nuo naminių gyvūnų daromos žalos

Sakoma, kad vieni žmonės pasimoko iš svetimų klaidų, tuo tarpu kiti nepasimoko net ir iš savųjų. Šį posakį galima pritaikyti ir turto draudimui: net ir netekę turto, ne visi skuba apsidrausti. Ir atvirkščiai – dažnai žmonės turtą suskumba drausti tada, kai artimuosius arba giminaičius užklumpa didelės nelaimės, pavyzdžiui, sudega namai ar automobilis. Visi norėtų gyventi be baimės, kad turtą vieną dieną pasiglemš gamtos stichijos arba ilgapirščiai, tačiau draudimo momentą vis atidėlioja. Tai stinga pinigų, tai laiko, tai dar kitos aplinkybės neleidžia turto apsidrausti tiesiog dabar, o ne rytoj, ne pirmadienį, kitą savaitę ar kitą mėnesį. Tačiau ramus miegas – neįkainojama vertybė. Tuo įsitikina visi, suskubę apdrausti savo turtą.

Ką galima apdrausti turto draudimu?

Turto draudimu apdrausti galima beveik visų rūšių materialų turtą: tiek kilnojamą, tiek ir nekilnojamą. Tačiau paprastai draudžiami įvairūs pastatai, pavyzdžiui, nuosavi namai, butai, sodai su ten stovinčiais namais, kaimo sodybos, naujai pastatyti ūkiniai pastatai su visa įranga, garažai, kuriuose laikomi automobiliai ar ūkio technika, pirtys. Yra pasitaikę atvejų, kad turto draudimu draudžiamos ir tik tam tikros namų ar sklypo dalys, pavyzdžiui, tvoros ar palėpės.

Namus drausti apsimoka, nes draudimas galioja praktiškai bet kokiu atveju: pavyzdžiui, jei nutrūko vandentiekio tiekimas į akvariumą ir žuvo visi jame buvę  augintiniai; jei jus vandeniu užliejo kaimynai; jei namuose nuo židinio kilo nedidelis gaisras ir aprūko sienos. Taip pat dažniausiai apdraudžiamas ir turtas, esantis už jūsų buto durų, pavyzdžiui, balkone ar koridoriuose laikomi dviračiai, mažylių vežimėliai, triratukai ar rogutės. Galima draustis ir nuo gyvūno padaromos žalos. Pavyzdžiui, namų savininkams dažnai nutinka taip, kad mažieji augintiniai sudrasko užuolaidas, apgraužia brangių baldų kojas ir taip toliau. Nuo šiol daugelio bendrovių atlyginti ir tokių rūšių nuostoliai, tačiau dėl to reikia pasidomėti.

Taip pat draudėjai turto draudimu siūlo apdrausti visus namuose esančius didesnės vertės daiktus: baldus, namų apyvokos reikmenis. Ypač rekomenduojama apdrausti palikimą ar antikvarinius daiktus, pavyzdžiui, senas knygas, vertingus paveikslus, vazas ir kitus meno kūrinius. Draudžiami įvairios vertės daiktai, tačiau labiausiai apsimoka apdrausti tokius, kurių vertė – ne mažesnė nei keli tūkst. litų. Taip pat apdrausti galite namuose esančią buitinę techniką, įvairius elektros ir elektronikos prietaisus, garso ir vaizdo įrangą, kompiuterius. Ypač rekomenduojama apsidrausti tiems, kurie turi brangios įrangos, kuri padeda užsidribti duoną. Pavyzdžiui, laisvai samdomi darbuotojai, kai kurių įmonių savininkai, verslininkai turi daugybę vertingos įrangos, kurios netekimas reikštų ir verslo griūtį – tuomet turto draudimas tampa dar aktualesnis. Draudimo konsultantai rekomenduoja apdrausti ir vertybinius popierius, įvairius svarbius dokumentus ir sutartis, jei laikote namuose – grynuosius pinigus (laikomi bankuose, ji yra apdraudžiami automatiškai). Taip pat dažnai žmonės apdraudžia seifų turinį – juvelyrinius dirbinius iš aukso, sidabro, brangakmenius. Apdrausti galima ir žmonių, kurie pas jus svečiuojasi, turtą, taip pat ir savo daiktus, kurie yra ne namuose, pavyzdžiui, kelionės metu – lagaminą.

Kokių  nuolaidų galima tikėtis draudžiant turtą? 

Jei savo turtą  apdraudžiate nebe pirmą kartą, galite tikėtis lojaliems klientams taikomos nuolaidos. Taip pat kai kurios bendrovės nuolaidą suteikia pensininkams ar neįgaliems žmonėms. Paprastai draudimo paslaugos pigesnės būna tuo atveju, kai apsidraudžiate ilgesniam laikui. Pavyzdžiui, apsidraudžiant visiems metams, pritaikoma nuolaidų. Tačiau dėl kiekvienos draudimo bendrovės taikomų sąlygų teirautis reikėtų individualiai.

Peržiūros: 5294