Kokius mitus apie GPS svarbu paneigti?

GPS įranga – patikima, kompaktiška, saugi, ekonomiškas, šiuolaikiška ir t.t. Vis dėlto, dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad GPS produkcija neatsiejama ir nuo tam tikrų mitų. Taigi, nepraleiskite progos su jais susipažinti ir išvengti klaidingų sprendimų.

Žaibo iškrova negali sugadinti GPS įrenginio

Dažnai galvojama, kad žaibo iškrova negali turėti neigiamos įtakos GPS veikimui. Tačiau – nieko panašaus: priklausomai nuo to, kokia stipri buvo žaibo iškrova ir kaip arti įrenginio, ji gali net ir visiškai sugadinti GPS. Vis dėlto, taip nenutiks tuo atveju, jei bus naudojami žaibų iškrovikliai.

Lietus, šlapdriba, sniegas – visa tai kenkia GPS įrangai

Savaime suprantama, geriausia būtų, jei jūsų turime GPS įranga visada išvengtų kontaktų su išvardintais veiksniais, tačiau svarbu pasakyti, kad juntamos neigiamos įtakos nėra, kadangi GPS įrenginiai yra atsparūs išvardintiems veiksniams.

Nėra jokių veiksnių, dėl kurių galėtų sutrikti signalo priėmimas

Nors GPS veiklumas nekelia jokių abejonių, vis dėlto, dėmesį verta atkreipti į tai, kad egzistuoja tam tikrai veiksniai, dėl kurių gali suprastėti signalo priėmimas. Tai – sniegas, smarkus lietus ar šlapdriba. GPS žemėlapių nereikia atnaujinti

Dar vienas mitas, kurį taip pat svarbu paneigti, kalbant apie GPS, yra susijęs su žemėlapiais. Dauguma vartotojų mano, kad GPS žemėlapių atnaujinti nereikia. Tačiau tai – netiesa: jei siekiate pačios aukščiausios kokybės ar sklandžiausių kelionių, tokiu atveju reiktų prisiminti, kad GPS žemėlapiai turi būti atnaujinami kartą per metus arba kiekvieną kartą, kai leidžiatės į didelę kelionę.

GPS įrenginiams nėra nustatytas standartas

Kuomet kalbame apie įvairaus pobūdžio gaminius, yra įprasta, kad esame linkę juos skirstyti į dvi grupes – standartinius ir nestandartinius. Dažnai manoma, kad GPS įrenginiams nėra taikomi jokie standartai, tačiau tai netiesa. Pasirodo, standartui šiems gaminiams jau yra tapęs 400 MHz dažnis. Na, o tiems, kurie dar tik planuoja įsigyti tokių gaminių, belieka tik pridurti, kad tuo atveju, jei norite pasinaudoti visomis jų teikiamomis galimybėmis, tikrai nereiktų rinktis gaminių, kurių dažnis yra mažesnis nei 400 MHz.

Peržiūros: 19306